Ile kosztuje profesjonalne pranie dywanów i wykładzin?

Dodano: 2016-06-13 Przez: admin


Firm, które zajmują się praniem dywanów, wykładzin, a także czyszczeniem tapicerek jest sporo. Gdy również myślisz o skorzystaniu z ich usług, na pewno zastanawiasz się, ile trzeba będzie zapłacić.
Profesjonalne pranie dywanów to najlepszy wybór wtedy, gdy nie wyglądają one już zbyt ładnie. Chociaż w sprzedaży znaleźć można dużo różnych produktów przeznaczonych do prania tekstyliów samodzielnie, to jednak nie zawsze efekt osiągnięty z ich użyciem jest zadowalający. Problemem jest również czas, ponieważ usunięcie zabrudzeń może trwać nawet kilka godzin, do których trzeba dodać też czas schnięcia.
Jeżeli masz odkurzacz piorący, plamy możesz usunąć samodzielnie, ale zakupienie takiego sprzętu to wydatek rzędu 500-700 złotych za najprostsze modele. Wiele osób wybiera wobec tego pomoc firm, które oferują pranie dywanów, wykładzin i tapicerek – efekt jest najlepszy i nie trzeba się przy tym napracować.
Przykładowe ceny prania:

pranie Karcherem (odkurzaczem piorącym) u klienta – od 4 do 10 złotych za metr kwadratowy zależnie od rodzaju dywanu

pranie dywanów w pralni, czyli metodą „na wskroś” – cena od 12 do nawet 70 złotych za metr kwadratowy w przypadku dywanów ręcznie tkanych i z naturalnych materiałów jak wełna czy jedwab

Dodatkowo także firmy piorące dywany, wykładziny i tapicerki stosują minimalne kwoty zamówienia, dlatego też jeżeli chcesz wyprać tylko mały dywanik, wtedy lepiej zanieść go do pralni samemu. Przeważnie minimalna kwota zamówienia to około 100 złotych, co odpowiada wielkości średniego dywanu. W takim przypadku przeważnie nie pobierana jest już dodatkowa opłata za dojazd do klienta.
Jak znaleźć najlepszą ofertę?
Najlepiej mieć poleconą firmę, która jest w stanie wykonać prace szybko i sprawnie. Gdy jednak nie masz rekomendacji, adresy znajdziesz szybko przez internet. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki słowa typu „pranie dywanow Piaseczno”, żeby otrzymać listę firm zajmujących się praniem tapicerek w tej okolicy. Na stronach internetowych wielu z nich można znaleźć przykładowe cenniki.


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy